o hudbě

Podobně jako ve fotografii, měl jsem i v muzice to štěstí, že jsem měl svůj vzor přímo pod střechou, v podobě svého otec, velkého a dodnes neúnavného a hlavně skvělého a uznávaného muzikanta.

Od svých šesti let jsem navštěvoval LŠU (pro ty později narozené Lidovou školu umění) v Moravském Krumlově, kam jsem dojížděl a kde jsem se postupně seznamoval s notičkami, zkrátka z  muzikantskou teorií a zároveň se vyučoval ve hře na akordeon a později i baskřídlovku. Ve svých třinácti (!) letech jsem začal hrávat v otcové kapele a na vlastní kůži začal zažívat slasti, ale i strasti muzikantského života, ponocování a dospávání, zábavy, poutě a hody, narozeniny ale i pohřby, svatby a jiné společenské, ale také veřejně-prospěšné akce, plné pátky a plné víkendy. Mnoho let jsem strávil v dechové kapele Krumlovanka, kde jsem poznal řadu vynikajících muzikantů nejrůznějších nástrojů, věku i osudů, kde mi byla dána ta pravá muzikantská škola a kam dodnes směřuje můj obdiv, moje úcta, můj veliký dík. Později mě osud zavál do Brna, kde jsem pár let hrál s kapelou UFO (Univerzální Ficnerův Orchestr) a když se skoro všichni její členové rozprchli za byznysem, zůstal jsem já se svou harmonikou, syntezátorem značky KORG a bílým sakem.

V té době jsem poznal skvělou muzikantkou dvojici Ivoše a Alenu, tehdy už profesionálních hudebníků ze Znojma, která si říkala AMADEUS a kteří se postupně stali mými velkými přáteli a od kterých jsem se strašně moc naučil. Nikdy nebudu moci odpovídajícím způsobem poděkovat Ivovi, který mě vlastně přivedl na myšlenku hrát pouze v jednom a naučil mě znát pojmy MIDI, SONG nebo VÁL a mašinky jako jsou seqencer, zvukové moduly, procesory a všechny ty dnes nepostradatelné stroje. Především díky oběma dodnes hraji a zpívám na jejich původní aparaturu a mnoho dalších zařízení, které jsem postupem času od nich pořídil.

číst dále
Dnes je „moje kapela“ složena ze dvou členů, mé maličkosti a mé dcery Magdaleny Sáry, třech kláves a harmoniky, obklopena trochu fousatou, leč stále vynikající aparaturou, která je přisvětlena barevnými reflektory a čas od času také zahalena do mlžného oparu, linoucího se z komerčního výrobníku mlhy a to všechno je spolu provázáno spletí šňůr a kabelů.

Nikdy jsem se muzikou neživil a pravděpodobně už ani živit nebudu, ale jsem vděčný všem, kteří mě k muzice přivedli, kteří mě v muzice podporovali a pomáhali a já jsem šťastný, že si dnes můžeme zahrát a zazpívat a možná právě i Vám.

Náš současný repertoár se skládá z mnoha desítek až stovek všeobecně známých písniček a skladeb, především tanečního charakteru, ale také lidovek a písniček jen tak k vínečku. Zkrátka jde o velice dobrou kavárenskou muziku, vhodnou zejména pro svatby, narozeniny, jiná rodinná setkání a oslavy, firemní a společenské akce a večírky.

  1M

Když hraji a zpívám, tak používám:

 

- pianovou harmoniku značky DELICIA  - MIDI modul YAMAHA MDF2   - mikrofony SCHURE  
- syntezátor KORG Poly-800 - mixážní pult IBANEZ - světelnou soupravu 2x 4 páry barevných reflektorů 
- klávesy YAMAHA PSR  - aparaturu Hughes & Kettner  - zrcadlovou kouli 
- klávesy KORG PA80 - zvukový procesor VOCALIST  - výrobník mlhy 
- zvukový modul ROLAND Canvas   - efektový procesor ZOOM  

 

ukázka tvorby

Tato CD a ukázky z nich jsou určeny pouze pro DEMO účely