Pokračování z úvodu…

Dodnes se fotografování věnuji výhradně amatérsky a protože nechci skladovat snímky tzv. „v šuplíku“ rozhodl jsem se, že Vám je nabídnu a podělím se tak s Vámi o zajímavost a nevšednost okamžiků, zachycených na nich.

Tak jako já jsem měl a mám svého učitele ve svém otci, i já jsem se postupně stal učitelem své dcery Magdaleny Sáry, která začala stejně jako já vnímat fotografii již v období počátku školní docházky. A protože mě neustále nutila fotit to a ono a já jsem si uvědomoval jednak její zájem o focení jako takové, ale rovněž i skutečnost, že bych mohl přijít na mizinu, počítám-li tenkrát cenu filmu, cenu jeho zpracování a zhotovení fotografií a hlavně počet záběrů, které Magda po mě vyžadovala. Aby byla maximálně svobodná ve výběru motivu, volbě kompozice a v neposlední řadě, počtu zhotovených snímků, dostala v devíti letech svůj první, zatím kompaktní, digitální fotoaparát NIKON.
Od toho okamžiku začala svými snímky dokazovat vysokou citlivost ve vnímání krásy okolního světa přírody, lidí, zvířat a věcí a od té doby tak trochu soupeříme, „krademe“ si ty nejlepší pohledy a pak se dohadujeme, komu z nás se ten či onen snímek povedl více.
V současné době střídá kompaktní fotoaparáty CANON PowerShot A720 IS a PowerShot SX20 IS a občas si pověsí na krk jednu z mých nelehkých zrcadlovek.

Vítejte v amatérském světě našich fotografií a pokud Vás něčím zaujmou nebo se budete chtít pouze podělit o dojmy, či nás něčím třeba i poučit, zavolejte, pište, budeme moc rádi.

Moje vybavení

 

 

 

 

 

 

 

Digitální zrcadlovky:

CANON EOS 1D-Mark III
CANON EOS 7D+battery grip
CANON EOS 40D+battery grip

 

Analogové zrcadlovky:

CANON A1+battery grip
CANON EOS 5
CANON EOS 300+battery grip

 

Objektivy a jejich příslušenství:

CANON EF 17-40mm f/4 L USM
CANON EF 24-70mm f/2,8 L USM
CANON EF 70-200mm f/2,8 L USM
CANON EF 100mm f/2,8 Macro USM
SIGMA AF 70-200/2,8 EX DG APO HSM MACRO
Extender CANON 1,4x a 2x 
Extender SIGMA  1,4x a 2x

 

Ostatní výbava:

Blesk CANON Speedlite 420 EX
Sada změkčovacích filtrů COKIN
Fotobrašna Tamrac
Fotobrašna FOMEI
Batoh LOWEPRO COMPU ROVER AW
Stativ VELBON
Reflexní vesta Engelbert-strauss

ukázky mé tvorby

kliknutím na obrázek pokračujte do zvolené kategorie

…více fotografií na mmblack.rajce.idnes.cz

ze života ze sportu z přírody volná tvorba