Pokračování z úvodu…

Dodnes se fotografování věnuji výhradně amatérsky a protože nechci skladovat snímky tzv. „v šuplíku“ rozhodl jsem se, že Vám je nabídnu a podělím se tak s Vámi o zajímavost a nevšednost okamžiků, zachycených na nich.

Tak jako já jsem měl a mám svého učitele ve svém otci, i já jsem se postupně stal učitelem své dcery Magdaleny Sáry, která začala stejně jako já vnímat fotografii již v období počátku školní docházky. A protože mě neustále nutila fotit to a ono a já jsem si uvědomoval jednak její zájem o focení jako takové, ale rovněž i skutečnost, že bych mohl přijít na mizinu, počítám-li tenkrát cenu filmu, cenu jeho zpracování a zhotovení fotografií a hlavně počet záběrů, které Magda po mě vyžadovala. Aby byla maximálně svobodná ve výběru motivu, volbě kompozice a v neposlední řadě, počtu zhotovených snímků, dostala v devíti letech svůj první, zatím kompaktní, digitální fotoaparát NIKON.
Od toho okamžiku začala svými snímky dokazovat vysokou citlivost ve vnímání krásy okolního světa přírody, lidí, zvířat a věcí a od té doby tak trochu soupeříme, „krademe“ si ty nejlepší pohledy a pak se dohadujeme, komu z nás se ten či onen snímek povedl více.
V současné době střídá kompaktní fotoaparáty CANON PowerShot A720 IS a PowerShot SX20 IS a občas si pověsí na krk jednu z mých nelehkých zrcadlovek.

Vítejte v amatérském světě našich fotografií a pokud Vás něčím zaujmou nebo se budete chtít pouze podělit o dojmy, či nás něčím třeba i poučit, zavolejte, pište, budeme moc rádi.

Moje vybavení

 

 

 

 

 

 

 

Digitální zrcadlovky:

CANON EOS 1D-Mark III
CANON EOS 7D+battery grip
CANON EOS 40D+battery grip
CANON EOS 350D+battery grip

 

Analogové zrcadlovky:

CANON A1+battery grip
CANON EOS 5
CANON EOS 300+battery grip

 

Objektivy a jejich příslušenství:

CANON EF 17-40mm f/4 L USM
CANON EF 24-70mm f/2,8 L USM
CANON EF 70-200mm f/2,8 L USM
CANON EF 100mm f/2,8 Macro USM
SIGMA AF 70-200/2,8 EX DG APO HSM MACRO
Extender CANON 1,4x a 2x 
Extender SIGMA  1,4x a 2x

 

Ostatní výbava:

Blesk CANON Speedlite 420 EX
Sada změkčovacích filtrů COKIN
Fotobrašna Tamrac
Fotobrašna FOMEI
Batoh LOWEPRO COMPU ROVER AW
Stativ VELBON
Reflexní vesta Engestraus

ukázky mé tvorby

kliknutím na obrázek pokračujte do zvolené kategorie

…více fotografií na mmblack.rajce.idnes.cz

ze života ze sportu z přírody volná tvorba